Korepetycje
z języka polskiego

Język polski – korepetycje dla każdego

Język polski w szkole to przedmiot wyjątkowy, który w stopniu najlepszym z możliwych, powinien opanować każdy. Poprawne posługiwanie się ojczystym językiem to podstawa funkcjonowania na każdym etapie życia – edukacyjnym, zawodowym i codziennym. Znajomość zasad ortografii, poprawnej pisowni, tworzenie składnych stylistycznie wypowiedzi wymagane są już od dzieci z klas edukacji początkowej. A podział na sylaby, poprawne składanie zdań czy znajomość literek – nawet od przedszkolaków.

Choć język polski to nasz język rodzimy, z którym niemal każdy z nas spotyka się nieświadomie na co dzień od urodzenia, okazuje się wcale nie tak łatwy do przyswojenia, jak można by się spodziewać. Szczególnie w warstwie gramatyczno-stylistycznej i ortograficznej. Czasem każdemu, niezależnie od poziomu biegłości – potrzebne będą korepetycje z języka polskiego. Pomogą zrozumieć pewne językowe prawidła, przygotować się do ważnego testu czy wystąpienia, a nawet poszerzyć samoświadomość.

Korepetycje z polskiego ważne już na poziomie szkoły podstawowej

Język polski stanowi najważniejszy filar postawy programowej szkół podstawowych. Uczniowie klas I-III edukacji początkowej uczą się kształtnie i poprawnie pisać, czytać i rozumieć tekst oraz sprawnie komunikować się w rodzimym języku. W następnych latach nauki nacisk kładziony jest na gramatykę i ortografię, rozeznanie w literaturze polskiej – jej treści i dorobku kulturalnym oraz na zwiększanie aktywności czytelniczej uczniów.

Szkoła podstawowa, którą kończy ważny egzamin ośmioklasisty, w założeniu przygotować ma ucznia do życia i umiejętnego korzystania z możliwości, jakie stwarza biegła znajomość rodzimego języka. Nie zawsze tak się jednak dzieje. Jak wskazują badania, ogromna większość rodziców uczniów szkół podstawowych poszukuje dla swoich dzieci nauczyciela, który zrozumiale poprowadzi korepetycje z polskiego.

Dodatkowe lekcje pomagają w opanowaniu trudnych ortograficznych i stylistycznych reguł oraz uczą wyrażania myśli w postaci zdefiniowanych form literackich. To świetny trening przed egzaminem ośmioklasisty i innymi ważnymi pisemnymi sprawdzianami, jakie czekać będą na kolejnych edukacyjnych etapach.

Korepetycje, które bezstresowo przygotują Cię do matury!

Język polski na maturze jest obowiązkowy, co oznacza, że musimy podejść do pisemnej i ustnej części egzaminu. Do zdania obu części niezbędna będzie wysoka sprawność językowa: bogate słownictwo, sprawna retoryka, umiejętność analizy i interpretacji oraz odpowiedni poziom wiedzy o literaturze i kulturze. Ważne, by maturzysta potrafił też napisać wartościowy tekst, a w przypadku matury poszerzonej – porównawczo zinterpretować wybrane utwory literackie.

Materiału oraz umiejętności, które trzeba opanować, by zadowalająco zaliczyć maturę, jest naprawdę sporo. Dlatego do pracy zabierzmy się najwcześniej, jak to możliwe, najlepiej – wraz z początkiem roku szkolnego, w którym czeka nas egzamin. Odpowiednio szybko rozpoczęte korepetycje z polskiego do matury pomogą opanować stres i pozwolą na spokojną naukę. W dłuższym czasie łatwiej będzie przerobić obszerne zagadnienia oraz swobodnie, wraz z nauczycielem, trenować pisemne i ustne wypowiedzi.

Nauczyciel języka polskiego, jakiego znajdziesz w naszej bazie przygotuje Cię do matury, i to nie tylko na poziomie podstawowym! Świetnie zdany egzamin pomoże w karierze i otworzy przed Tobą drzwi do ciekawych kierunków na uczelniach wyższych. Jeśli interesuje Cię psychologia, pedagogika, dziennikarstwo, filologia czy językoznawstwo – rozszerzona matura z języka polskiego jest właśnie dla Ciebie!

Korepetytor z języka polskiego dla dzieci, uczniów i dorosłych

Poprawne i sprawne posługiwanie się językiem polskim to nie tylko sukces na maturze, ale i w życiu codziennym i zawodowym. Biegłość w wyrażaniu własnym myśli przydaje się na sprawdzianach wiedzy, ale i otwiera drzwi do kariery i dobrych relacji społecznych. Spotkania towarzyskie, rozmowy rekrutacyjne, wizyty w urzędzie, konieczność napisania ważnego pisma – wszystko to powoduje, że korepetycje z polskiego mogą okazać się znacznie bardziej przydatne niż sądzisz!

Jeśli jesteś uczniem liceum, przyszłym lub obecnym studentem, czy rodzicem dziecka w wieku szkolnym – nasze korepetycje z języka polskiego są właśnie dla Ciebie! Oferujemy pomoc w nauce oraz konsultacje i kursy dla każdego - najmłodszych i osób dorosłych, uczniów i pracowników, studentów i wykładowców. Nauczyciela, który odpowie na twoje indywidualne potrzeby, znajdziesz w bazie ofert.

Korepetycje z polskiego - istotna pomoc dla obcokrajowców

Oferowane przez nas kursy i lekcje to ogromna szansa na poradzenie sobie z polską rzeczywistością dla obcokrajowców, stypendystów, pracowników sezonowych z innych państw, imigrantów i wszystkich tych, dla których narodowym językiem nie jest język polski. Korepetycje z języka to dla nich to ogromna i nieoceniona pomoc w opanowaniu obcej mowy.

Jeśli jesteś obcokrajowcem przebywającym w Polsce i interesuje Cię nauczyciel języka polskiego, który pomoże w poznawaniu ważnych słówek, zapytań i zwrotów oraz usprawni porozumiewanie się w obcym dla Ciebie – polskim języku – napisz do nas! Pomożemy Ci znaleźć właściwą osobę, dzięki której Polska wyda się krajem jeszcze piękniejszym i znacznie bardziej przyjaznym!

Miasta

FAQ

Na naszej stronie internetowej umieściliśmy łatwy i intuicyjny formularz kontaktowy. Wystarczy, że klikniesz zapisz się i wypełnisz krótki kwestionariusz. Jesteśmy również dostępni pod telefonem a także sprawnie odpowiadamy na zapytania wysyłane do nas przez e-mail. Jeśli wolisz kontakt bezpośredni to zapraszamy do dokonania zapisów osobiście.

Posiadamy oddziały Moose Polecane Korepetycje w całej Polsce. Zatrudniamy wielu korepetytorów w wielu miastach a do Ciebie wysyłamy nauczycieli, którzy mieszkają najbliżej, dzięki czemu możemy minimalizować koszty dojazdu i nie obciążać nimi naszych klientów.

W Moose Polecane Korepetycje staramy się jak najbardziej dopasować naszą ofertę i działania do potrzeb naszych klientów. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego ucznia chociażby w zakresie ustalenia zakresu realizowanego materiału. Zdajemy sobie sprawę, że nasi uczniowie uczęszczają na wiele zajęć dodatkowych dlatego podchodzimy elastycznie do ustalania godzin odbywania nauki.

Sprawdź cenę swoich korepetycji

Uzupełnij listy powyżej aby poznać cenęŁadowanie...