Blog

Komu potrzebne są korepetycje z fizyki?

2022-09-12

Samodzielna nauka fizyki od podstaw lub powtórka materiału przed egzaminem nie jest łatwym zadaniem dla kogoś, kto nie przepada za przedmiotami ścisłymi. Aż 53 proc. uczniów deklaruje, że wręcz nie lubi lekcji fizyki, szczególnie w grupie wiekowej 13–15 lat, co wynika z badania TNS Polska. Pomoc w zadaniach z fizyki przydaje się nie tylko przed maturą, ale również w trakcie roku szkolnego, gdy nauki jest dużo i brakuje czasu, aby przyswoić materiał. Dla wielu humanistów fizyka bywa prawdziwą piętą achillesową. Czy fizyka jest trudna? Jak nauczyć się fizyki i jak ją polubić?

więcej

Czy liczba Pi się kończy?

2022-09-11

Liczba Pi wzbudza niemałą ciekawość i przez wielu matematyków jest uznawana za najważniejszą na świecie. 14 marca obchodzi się Międzynarodowy Dzień Liczby π. Wybór tego dnia wynika z amerykańskiego zapisu daty 3.14. Żadna inna liczba nie została w taki sposób uhonorowana, więc Pi to rzeczywiście niezwykłe zjawisko!

więcej

Najczęściej poszukiwane korepetycje z ogłoszenia

2022-09-06

Na szukanie ogłoszenia o korepetycjach z języka angielskiego lub matematyki we wrześniu może być za późno dla uczniów, którzy potrzebują dodatkowych lekcji. – Według badań ze wsparcia w nauce poza szkołą korzysta już połowa uczniów w Polsce!

więcej

Zagadki, łamigłówki i ćwiczenie pamięci – tak można nauczyć się matematyki!

2022-09-05

Wielu uczniów i ich rodziców zadaje sobie pytanie jak nauczyć się matematyki, by zaliczyć semestr z bardzo dobrym wynikiem. Okazuje się, że skuteczna nauka matematyki nie musi polegać wyłącznie na rozwiązywaniu zadań, warto natomiast grać w gry logiczne, ćwiczyć pamięć, koncentrację oraz uwagę.

więcej

Epika, liryka i dramat – korepetycje z polskiego przygotowujące do matury

2022-08-24

Korepetycje z polskiego do matury zapewniają wszechstronne przygotowanie z każdego zagadnienia języka ojczystego. Nigdy nie wiadomo, jaki będzie temat i które dzieło literackie zostanie poddane analizie w tym roku, dlatego uczniowie cenią pomoc korepetytora w usystematyzowaniu materiału z języka polskiego. Jak pisać prace i interpretować utwory?

więcej

Korepetycje stacjonarne czy e-korepetycje? Które wybrać?

2022-01-12

Zastanawiasz się, jaka forma korepetycji okaże się dla Ciebie najskuteczniejsza? Sprawdź, jakie możliwości daje każde z rozwiązań - i wybierz to, które najbardziej Ci odpowiada.

więcej

5 sposobów na skuteczną naukę w domu

2022-01-10

Samodzielna nauka w domu to najpopularniejszy i najłatwiej dostępny sposób przyswajania wiedzy. Bez względu na to, czy czeka Cię nauka matematyki do matury, czy chcesz powtórzyć słówka na najbliższy sprawdzian z angielskiego, warto wiedzieć, jak skutecznie uczyć się w domu. Sprawdź nasze sposoby!

więcej

Czy warto zacząć chodzić na korepetycje?

2022-01-08

Jeśli masz problemy w nauce lub przeciwnie - dobrze sobie radzisz, ale chcesz zdać maturę na wysokim poziomie - z pewnością w Twojej głowie pojawiła się myśl o korepetycjach. Czy warto zacząć na nie chodzić? I jakie opcje masz do wyboru? Sprawdź!

więcej

Wczytaj kolejne

Dlaczego nauka w Moose?

Bezpłatny dojazd do domu.

Duży wybór przedmiotów.

Zajęcia indywidualne lub w małej grupie.

Sprawdzone metody nauczania.

Zapisz się